Picture Day Schedule (new schedule for 5/18) 


TRAVEL TEAMS that have away game on 5/18 your time slots are fixed

Travel teams with away games - use Forges Field : 11:30AM to 1:30PM
Travel teams with away games - use Forges Field : TBD

*  travel players please email phil@plymouthyouthsoccer.com to confirm your travel  team or player would like pictures and what time slot you will attend (either timeslot - once they are posted)


5/18/2019 FORGES FIELD Picture times -  (West Elementary/West Rec locations below) 


Picture Time Team Game TimeField

Grade

Coach      

8:00 AM

Ply-29:00 AMForges 3Grade 7/8

Moncada

8:15 AM
Ply-39:00 AM

Forges 3

Grade 7/8Halperin
8:30 AMPly-19:00 AMForges 2Grade 5/6Joyce
8:45 AMPly-29:00 AMForges 2Grade 5/6

Hanlon

9:45 AMPly-410:30 AMForges 3Grade 5/6Riley
10:00 AMPly-310:30 AMForges 2Grade 5/6Kelleher
10:15 AMPly-410:30 AMForges 2Grade 5/6Krueger
11:00 AMPly-112:00 PMForges 3Grade 7/8Weaver
11:15 AMPly-612:00 PMForges 2Grade 5/6Fosdick
11:15 AMPly-712:00 PMForges 2Grade 5/6Burgess
11:30 AMPly-412:00 PMForges 2Grade 5/6Perry
11:30 AMPly-512:00 PMForges 2Grade 5/6Maloney
12:30 PMAny TravelForges 2Any Travel
1:45 PMGorillas - OrangeForges Fields / 2A Forges Field
PreK/K
Wright
1:45 PMEagles - RoyalForges Fields / 2A Forges Field
PreK/K
PNHS Koylion
2:00 PM
Hawks - Cobalt BlueForges Fields / 2B Forges Field
PreK/KPSHS Wernik
2:00 PM Mustangs - BlackForges Fields / 2B Forges Field
PreK/K
2:15 PMLions - PurpleForges Fields / 2C
PreK/KPSHS Kelleher
2:15 PMPanthers - SilverForges Fields / 2C
PreK/K
Hartley
2:30 PM
Jaguars - GoldForges Fields / 2D
PreK/K

Anderson

2:30 PM
Tigers - LimeForges Fields / 2D
PreK/K
2:45 PM
Bears - YellowForges Fields / 2E
PreK/KBom ConSelho
2:45 PM
Falcons - Kelly BlueForges Fields / 2E
PreK/K
3:00 PM
Gators - NavyForges Fields / 2F
PreK/KRTCHS Joyce
3:00 PM
Colts - RedForges Fields / 2F
PreK/KMasterson
3:15 PMGiraffes - Maroon
Forges Fields / 2GPreK/K

Sullivan

3:15 PMCougars - White
Forges Fields / 2GPreK/KYergeau










Picture Day

Picture day will be postponed until further notice, when we can hold the event we will have DJ Meads Photography at West Elementary and Forges Field on TBD.  Please download the order form by clicking the link below.  To download and fill out the order form please click here DJ_Meads_Order_Form_NS.pdf 

** Individual team/field Schedules added below, scroll down for more information **

    

Photos



​​5/18/2019 WEST ELEMENTARY game location -


Picture Time Team Game TimeField

Grade

Coach      
7:30 AMDynamo8:00 AMWest / Field 2 West Elementary U8Boys Grade 1/2Connetta
7:30 AMImpact8:00 AMWest / Field 2 West Elementary U8Boys Grade 1/2Carman
8:00 AM
Blue Bombers8:30 AMWest / Field 1 West Elementary U10
Boys Grade 3/4

8:00 AMDynamite8:30 AMWest / Field 1 West Elementary U10
Boys Grade 3/4Holland
8:30 AM

Timbers

9:15 AMWest / Field 2 West Elementary U8
Boys Grade 1/2
Yergeau
8:30 AM
Galaxy9:15 AM

West / Field 2 West Elementary U8
Boys Grade 1/2
Ord
9:15 AM
Daredevils9:45 AMWest / Field 1 West Elementary U10
Boys Grade 3/4
Wright
9:15 AMAvalanche9:45 AMWest / Field 1 West Elementary U10
Boys Grade 3/4
Krantz
9:45 AM
Earthquakes10:30 AMWest / Field 2 West Elementary U8
Boys Grade 1/2
Donnelly
9:45 AM
Arsenal10:30 AMWest / Field 2 West Elementary U8
Boys Grade 1/2

10:30 AMRed BullsBye weekWest / Field 2 West Elementary U8
Girls Grade 1/2Kelliher
10:30 AM
Atomic FireballsBye weekWest / Field 1 West Elementary U10
Boys Grade 3/4Pawlowski
11:15 AM
Little Foots12:00 PMWest / Field 1 West Elementary U8
Girls Grade 3/4

Masterson

11:30 AM
Blaze12:00 PMWest / Field 1 West Elementary U8
Girls Grade 3/4
Rush
11:45 AMCrew
12:00 PMWest / Field 3 West Elementary U10
Girls Grade 1/2
Cote
11:45 AMDash12:00 PMWest / Field 3 West Elementary U10
Girls Grade 1/2
Richerson
12:15 PMWolverines1:15 PMWest / Field 1 West Elementary U10
Girls Grade 3/4

Solup

12:30 PMMermaids1:15 PMWest / Field 1 West Elementary U10
Girls Grade 3/4
May
12:45 PM
Breeze
1:15 PMWest / Field 3 West Elementary U8
Girls Grade 1/2
Holland
1:00 PMRevolution1:15 PMWest / Field 3 West Elementary U8Girls Grade 1/2Donahue
1:15 PMDragonFlies
2:30 PMWest / Field 1 West Elementary U10
Girls Grade 3/4
Digirolamo
1:30 PM
SunFlower Girls
2:30 PMWest / Field 1 West Elementary U10
Girls Grade 3/4
Levinson
1:45 PMBreakers2:30 PMWest / Field 3 West Elementary U8
Girls Grade 1/2
Hergenham
2:00 PMGalaxy2:30 PMWest / Field 3 West Elementary U8
Girls Grade 1/2
Ayers